meelis.luht@gmail.com

+372 51 16 946

Meelis Luht, MBA

Executive Coach, ICF

Minu esimene töökoht oli ajaleht Postimees, kus alustasin ajakirjanikuna majandusuudistes. Ajakirjaniku töö oli huvitav ja õpetav. Ajakirjandus täidab demokraatlikus ühiskonnas vastutusrikast rolli ning olen sellesse  panustanud olulise osa oma karjäärist – olin Eesti Meedia juhatuse liige töötades Eestis, Lätis ja Leedus, kokku  16 aastat. Kuulusin mitmete meediafirmade nõukogusse: Postimees, Pärnu Postimees, Virumaa Teataja, Sakala, Järva Teataja, Valgamaalane ja Õhtuleht, eri ajakirjad, tele- ja raadiojaamad Kanal2, Kuku Raadio, Elmar jne. Samuti vastutasin Eesti onlinekuulutuste portaalide Soov, Osta, KV tegevuse eest.  

Kolmekümneaastase karjääri jooksul olen täitnud eri ülesandeid alates finantsjuhtimisest inimeste arendamiseni, ajaloolistest hoonetetest kuni IT-arendusteni. Enamiku ajast töötasin Eesti Meedias, mis kuulus maailma ühte innovatiivsemasse Norra tippkontserni Schibsted. Rahvusvaheline koostöö Norra, Rootsi, Läti, Leedu, Prantsusmaa, Hispaania, Hollandi ja teiste riikide kolleegidega andis ligipääsu parimale oskusteabele digiarengu ja innovatsiooni vallas. Lisaks oman ka head kogemust finants- ja pangandusmaastikult. 

Pärast meediat töötasin Tartu Ülikoolis kantslerina, kus sain kogemuse akadeemilise ja avaliku organisatsiooni juhtimisest. Ülikoolis vastutasin kinnisvara, IT, personali, riigihankete, kantselei, turunduse, kommunikatsiooni, spordiklubi ja üliõpilasküla eest. Praegu töötan Tartu linna rahandusosakonna juhatajana.

Õppinud olen Tartu Ülikoolis kaks aastat teoreetilist füüsikat ja viis aastat majandust ning lõpetanud majandusteaduskonna 1995. a kaubanduse-turunduse erialal (MBA).  Majandusõpingute raames olin ka Saksamaal Hamburgi Ülikooli vahetusüliõpilane. Coachinguni jõudsin organisatsiooni arengu teemadega töötades ning teadliku valiku coachina alustamiseks  tegin 2021. a kevadel. Vähem kui aasta pärast seda lõpetasin EBS-s executive coachingu diplomiprogrammi ning sain Academy of Executive Coaching (AoEC) Practicioner Diploma. Olen International Coaching Federationi (ICF) ja ICF Estonia liige. 

Vabatahtlikuna olen MTÜ ICF Estonia juhatuse liige ja vastutan seal rahaasjade korralduse eest.

Olen abielus ja kahe täiskasvanud lapse isa.

Erialane taust

Coachi kvalifikatsioon

  • 2022 Estonian Business School (EBS), Academy of Executive Coaching (AoEC) Practitioner Diploma
  • alates 2022 ICF liige

Haridus

  • 1990 – 1995 Tartu Ülikool, kaubandus-turundus, MBA
  • 1993-1994 Universität Hamburg, Saksamaa, majandusõpingute osa

Juhikogemus

  • alates 2022 Tartu linnavalitsuse rahandusosakonna juhataja
  • 2017 – 2019 Tartu Ülikooli kantsler
  • 2000 – 2016 Eesti Meedia ja Schibsted Baltics juhatuse liige, Eestis, Lätis ja Leedus
  • alates 2022 ICF Estonia juhatuse liige
ET
× What's on your mind?